חזרה למאמרים
אימוץ של פיתוח זריז הוא מטרה מוטעית, בעל שימושיות שולית וככל הנראה יעד אבוד מראש.

בימים אלו אתה לא יכול להניף מקל מבלי לפגוע בחברה גדולה עם תכנית אימוץ אג'ייל.

בעבר חשבו שאימוץ אג'ייל ושינוי אג'ייל הינם מונחים זהים. אך היום כבר קיימת ההבנה שאין כך הדבר. כאשר חברות רודפות אחר אימוץ אג'ייל לרוב הן לא מבינות מה בדיוק הן מחפשות ובטח שלא משיגות את זה.

הרעיון של אימוץ אג'ייל מניח כי זריזות הוא דבר שניתן לאמץ או ליישם כמו שיטה, מסגרת, או מתכון. יתר על כן זה בדרך כלל מגיע עם ההנחה כי גמישות יכולה להיות מושגת על ידי שינוי הדרך שבה כמה צוותי הפיתוח עובדים – גם לא נכון.

פיתוח תוכנה "זריז" אינו משהו שאפשר לאמץ מאחר וזוהי איננה שיטה, ארגון יכול להיות זריז ויכול שלא. פיתוח תוכנה זריז משמעותו איכות, והוא נוצר כתוצאה מהסרת הליקויים שיוצרים פגמים; זאת לא התוצאה של אימוץ תוכנת פיתוח או שיטת עבודה.

להלן דוגמא מתחום הבריאות: בריאות אינה מאומצת על ידי אדם. אדם יכול להיות בריא, אך להיות בריא יותר משתנה מאדם לאדם. עבור מישהו מסוים להיות בריא יותר משמעותו לעשות יותר כושר, אך עבור אחר, להיות בריא יותר יכול להתבטא בשינוי הרגלי אכילה.

בהשוואה לעולם התוכנה, חברה יכולה לאמץ סקראם, אך זו אינה המטרה מכיוון שזה לא יהפוך אותה ליותר זריזה, סקראם יחשוף מכשולים. הפיכה לזריז תלוי ברצון של הארגון להשתנות על מנת להסיר את המכשולים או לבצע התאמה של הסקראם כדי להתסגל למכשולים הקיימים. רוב הארגונים בוחרים לאמץ את גישת הסקראם כדי להסתגל למכשולים.

הנקודה השניה היא שזריזות לא נובעת אך ורק מהדרך שבה צוותי הפיתוח מבצעים את עבודתם.

הסיבה לכך היא כי המכשולים הגדולים ביותר לזרימת הערך מגיעים בדרך כלל מהתכנון הארגוני, יותר מהדרך שבה צוות הפיתוח עושה את עבודתו. הדרך שבה צוותים מבצעים את עבודתם, נגזרת מהעיצוב הארגוני והתרבותי. הניסיון לשנות את האופן שבו צוות עושה את עבודתו מבלי להתייחס לכוחות הבסיסיים – כלומר תכנון ארגוני – הוא נתיב לתסכול ולכישלון בסופו של דבר.

לחברות גדולות שהעסק שלהן מחייב פיתוחי תוכנה משמעותיים, השגת גמישות וזריזות משמעותית מצריכה שהאסטרטגיה התכנונית והביצועית שלהן תשתנה, תקצוב הפרויקטים בנוסף למבנה הארגוני וניהול המוצר ישתנו וכן יוגדרו תחומי אחריות מחדש. תפקידי הניהול ישתנו מניהול בעסק לניהול של העסק, ובאופן כללי, נדרש להבין כי יש צורך להתייחס לתהליך כאל שינוי יסודי, ולא אימוץ של ערכים.

רוב החברות בעלות יוזמות האג'ייל לא מבינות את המהות שלהן, ולא מבינות שאימוץ סטים של כלים ספציפיים לא יקדמו אותן לשום מקום.

חברות יצליחו להיות זריזות וגמישות כפי שרוצות – רק על ידי הסרת המכשולים מזרם העבודה שלרוב מצריכות שינוי משמעותי של הארגון.
פרסומים קשורים
נשמח לשפר את החיים של אנשים
.גם בארגון שלך
© 2020 חושן פתרונות הנדסת תעשייה וניהול בע"מ. כל הזכויות שמורות |
מדיניות פרטיות